Завершився Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Завершився Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та День Цивільного захисту в Оржівському ліцеї.

Протягом тижня здобувачі освіти обговорили шкоду від сміття навколишньому середовищу, релаксували під час сеансів музикотерапії, аромотерапії, казкотерапії.

Продовжити читання “Завершився Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності”

День пам’яті та примирення в Оржівському ліцеї

Протягом тижня з 06 по 09 травня 2024 року в Оржівському ліцеї проведені заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення над нацизмом у Другій світовій війні.

В бібліотеці оформлено виставку літератури «Дорога ціна Перемоги».
Для учнів 1-11 класів проведені години спілкування, виховні години присвячені тематиці Другої світової війни. «Україна під час Другої світової війни», «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», «Збережемо пам’ять про подвиг», «Війна, яка пройшла крізь серце», «Часи пройшли, роки минають, а ми героїв не забули», «Бережемо пам’ять про подвиг». На уроках образотворчого мистецтва учні малювали на теми «Діти проти війни», «Квітка маку – символ пам’яті».
На онлайн-годинах «Мужність і відвага крізь покоління» педагоги в новому форматі висвітлювали події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов саме український народ за роки війни. В пам’ять про загиблих героїв, які віддали своє життя в Другій світовій війні, учні вшанували хвилиною мовчання. В 10–11 класах вчителі історії провели уроки «Вони заплати високу ціну за Перемогу. Погляд на події війни очима сучасника». Учні 5 – А класу, класний керівник Павлюк Інна, підготували відеоролик «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього» та розіслали в усі учнівські вайбер групи для пізнавальної інформації. Лідери учнівського самоврядування досліджували тему «Доля жінок у війні. Проводимо паралель із сучасністю».
Отже, ми маємо виховувати у здобувачів освіти шану й повагу до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні і здобуває перемогу на сході України в наші дні, гідно вшановувати подвиг українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в Перемогу Антигітлерівської коаліції.

Переглянути фото

“Пам’ятаємо минуле заради майбутнього”. 5-а клас

Офіційне гасло 8 травня – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. А символом Дня пам’яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення – це своєрідна алюзія. З одного боку мак – ніжна польова квітка. З іншого – вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.

Вже дев’ятий рік поспіль Україна вшановує пам’ять тих, хто помер в Другу світову війну, разом з США та Європою – 8 травня. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам’ять – означає, що ми пам’ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення – символ того, що всі країни повинні об’єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А 8 травня разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.

Я розділяю біль та трагедію Чорнобиля

Гірким відлунням для України завжди буде дата 26 квітня 1986 року, коли сталась аварія на Чорнобильській атомній електростанції. В Оржівському ліцеї відбулися заходи, приурочені 38 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Класні керівники провели години спілкування, на яких діти мали змогу проглянути документальні фільми про Чорнобильську зону. У вестибюлі ліцею організовано виставку стіннівок та світлин «Мужність і біль Чорнобиля», де здобувачі освіти мали змогу переглянути фото до та після трагедії. У музеї оформлено інформаційний куточок «Пам’ятники трагедії на ЧАЕС». В ході екскурсії до шкільної бібліотеки здобувачі освіти дізналися про масштаби світової катастрофи, де для них був проведений бібліотечний урок «Ті, що ввійшли в полум’я».

Продовжити читання “Я розділяю біль та трагедію Чорнобиля”

Рухливі перерви на свіжому повітрі

Прийшла справжня весна яка дарує чудову можливість цікаво і весело провести не тільки уроки на свіжому повітрі, а й веселі рухливі перерви. І знову лідери учнівського самоврядування взяли ініціативу в свої руки та проводять веселі музичні руханки для дітей початкової ланки. За допомогою такого виду цікавого заняття діти знімають напругу, тренують увагу, піднімають настрій.

Як змінилося харчування в Оржівській їдальні

З 1 січня 2022 в школах запровадили оновлене меню для учнів України. Не оминуло це нововведення і Оржівських школярів. Ключовою особливістю змін став перехід до більш здорового харчування. Діти їстимуть менше хліба, цукру й солі, а от кількість овочів, м’яса та «молочки» на тарілках учнів навпаки збільшиться. Цю ідею по оновленню етапів шкільного харчування ініціювала перша леді країни Олена Зеленська. При цьому страви мають відповідати нормам здорового харчування.

Про те, як смакує школярам шпундра, львівський сирник і нові салати, лідери учнівського самоврядування відзняли в даному відео сюжеті.

Мінна безпека. Правила виявлення будь-яких вибухонебезпечних предметів. Алгорит дій.

21 березня 2024 року, у рамках навчання здобувачів освіти з питань Цивільного захисту, для учнів 7 А класу (класний керівник Мельник Ю.В.) було проведено заняття на теми “Мінна безпека. Правила виявлення будь-яких вибухонебезпечних предметів. Алгорит дій”.
З метою коректного висвітлення зазначеної інформації був запрошений вчитель Захисту України нашого закладу Мельник І.А.

Продовжити читання “Мінна безпека. Правила виявлення будь-яких вибухонебезпечних предметів. Алгорит дій.”

Авторський вірш вчителя української мови та літератури Богданець В.П.

#Національнийтижденьпоезіі «Ріки незмінно течуть додому».

Авторський вірш вчителя української мови та літератури Богданець Віри Павлівни.

Декламує Захисник України Оніщук Павло, командир взводу, лейтенант, 79 десантно-штурмова бригада.

Божого вам захисту, любі захисники! Перемоги💙💛!

Вона мріяла літати!

Ліна Костенко… Вона мріяла літати!


Вона сучасна та активна. І тільки розкривши свій талант, стала «невловимою королевою українською поезії».
Сьогодні у бібліотеці ліцею відбулися читання ії творів та огляд поетичних надбань.

Вчителька зарубіжної літератури Токарець Мирослава Романівна декламує вірш Ліни Костенко «Страшні слова»

Продовжити читання “Вона мріяла літати!”